KOŁO INFORMATYKA Z ELEMENTAMI ROBOTYKI KL4-5
Koło informatyka z elementami robotyki będzie polegało na kształtowaniu umiejętności logicznego myślenia, wnioskowania, rozwiązywania problemów oraz pracy w grupie. Uczniowie będą rozwijali zainteresowania związane z nowymi technologiami, a przede wszystkim informatyką.
Na pierwszych zajęciach uczniowie zapoznali się z tematyką robotów, ich historią. Obejrzeli krótki film na temat współczesnych robotów. Podczas zajęć będą tworzyć roboty w programie Paint, MS Word, a później zrobią swoje pierwsze prezentacje.
U.Zajączkowska
KOŁO PRZYRODNICZE
Podczas zajęć informatyki z elementami robotyki w klasach I – III uczniowie wykonywali własne projekty robotów w edytorze grafiki Paint, tworzyli prezentacje multimedialne. Kolejnym zadaniem było segregowanie i składanie klocków LEGO WeDo 2.0. Uczniowie poznali śodowisko Scratch. Uczyli się kodować pokonując nowe poziomy LEGO Bits&Bricks.
Agata Połoczańska-Łudzeń
Równaj w górę – zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki kl. 6-7
Na zajęciach uczniowie nadrabiają braki matematyczne, starają się osiągnąć wiadomości i umiejętności matematyczne w stopniu wystarczającym na bezproblemowe kontynuowanie nauki i aktywne uczestnictwo w lekcjach matematyki (rozwiązują samodzielnie zadania matematyczne na poziomie koniecznym i podstawowym).
Koło matematyczne klasy 6-7
Na zajęciach uczniowie kształtują umiejętności matematyczne głównie z nastawieniem na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Uczniowie pracują z zadaniami wykraczającymi poza podstawę. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem narzędzi TIK. Na zakończenie zajęć będzie zorganizowana międzyszkolna olimpiada matematyczna. W ciągu trwania projektu uczniowie wezmą udział w jednym wyjeździe edukacyjnym do IQlandii w Libercu
KOŁO MATEMATYCZNE KL.4-5
Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki kl.4-5
W ramach projektu PRAKTYCZNY TIK, zajęcia na kole przyrodniczym dla uczniów zainteresowanych otaczającą nas przyrodą z kl. IV-V, mają na celu przybliżenie, poszerzenie oraz utrwalenie zagadnień z wybranych dziedzin przyrodniczych, takich jak: Geologia, Zoologia, Ekologia i Ochrona Środowiska. Celem nadrzędnym jest wyrobienie wrażliwości na przejawy negatywnej działalności człowieka w przyrodzie oraz wypracowanie aktywnej postawy wobec problemów jej ochrony przez podejmowanie działań na rzecz środowiska.
Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej oraz metody projektu. Uczniowie prowadzą szereg obserwacji i wykonują eksperymenty przyrodnicze, a na ich podstawie wnioskują, analizują i rozwiązują konkretne zadania w zakresie nauk przyrodniczych. Daje to możliwość aktywnego pogłębiania i przyswajania wiedzy oraz rozwijania zainteresowań przyrodniczych oraz podnoszenia kompetencji naukowo-technicznych i jakości edukacji.
Opiekun koła przyrodniczego kl. IV-V
Joanna Tichaczek
Podczas zajęć dydaktyczno – wyrównawczych z matematyki w klasach II – III „Równaj w górę” uczniowie rozwiązują karty pracy, grają w gry edukacyjne planszowe i internetowe, które rozbudzają ich motywację do nauki.
Agata Połoczańska-Łudzeń